KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409266
nr 1440 9266
Kurt Heinonen
(1915-1983), Finland
Oljemålning, Fiskeläge, Signerad. Olja på duk, 30x97, yttermått inklusive ram: 46x112 cm
Kurt Heinonen, född 1915 i Helsingfors, död 1983.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:02:49
18/12 14:51:07